خاخام صهیونیست به بحرین سفر کرد

بحرین – (الابدال): خاخام اعظم قدس در نشستی در بحرین از سران کشورهای خاورمیانه خواست که «بدون هراس» به سمت سازش با رژیم صهیونیستی حرکت کنند.

به واحد رسانه‌ی جنگی الابدال ،‌ “شلومو عمار” خاخام اعظم قدس در سفری کم سابقه‌ای به بحرین رفته و در آنجا با پادشاه این کشور دیدار کرد.

به نوشته پایگاه خبری “تایمز اسرائیل “، وی در بحرین با رهبران مذهبی از کشورهایی نظیر قطر،‌ کویت، اردن، لبنان، مصر،‌ روسیه،‌ آمریکا، ایتالیا،‌ هند و تایلند نیز دیدار داشت.

شلومو عمار که پیشتر خاخام اعظم رژیم صهیونیستی نیز بوده،‌ در سخنانی گفت: “ملت‌های خاورمیانه خواستار صلح با اسرائیل بوده و رهبران باید این موضوع را بدون ترس به پیش ببرند”.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که در آینده چنین سفرهایی نیاز به مقدمات ویژه‌ای نداشته باشد.

در ماه‌های اخیر دولت آمریکا و چند دولت عربی از جمله عربستان سعودی و بحرین، تلاشی آشکار را برای عادی‌سازی تدریجی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی آغاز کرده‌اند. سفر هیأت‌های تجاری، فرهنگی، ورزشی و پزشکی از رژیم صهیونیستی به کشورهای عربی و آغاز روابط در سطح «گروه‌های مردم‌نهاد» از جمله این تلاش‌ها بوده است. 

“بنیامین نتانیاهو” نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اذعان کرده است که تل‌آویو با بسیاری از کشورهای عربی روابط پنهانی دارد، با این وجود این دولت‌ها از بیم واکنش منفی مردمی، فعلا از علنی کردن این روابط بیمناکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا