حقیقت همایش صلح برای شکوفایی چیست؟

همایش یا کنفرانس صلح برای شکوفایی یا معامله قرن در ماهیت موضوع جدیدی در عرصه بین المللی نیست. همانا پروژه ای قدیمی است که در دوره ها و زمان های مختلف، به سبب تحولات و رخدادهای بین المللی، نام های مختلفی به خود گرفته است، و الا جوهر و ماهیت یکسان و واحدی دارد.

حقیقت این همایش یا کنفرانس، عادی سازی همه جانبه روابط با دشمن صهیونیستی، از طریق قراردادن آن به عنوان قدرتی حقیقی جهت کنترل دولتهای عربی و اسلامی است. این امر نیز از طریق ایجاد عرصه ای مناسب برای این غده سرطانی که در وسط امت اسلامی رشد یافته است صورت می پذیرد.

این پروژه قبل از عنوان معامله قرن دارای عناوین دیگری همچون قراردادهای صلح و خاورمیانه جدید بوده است که کاندولیزا رایس آن را طراحی کرده و از آن سخن به میان آورد. هدف از برگزاری این همایش منصرف کردن ملت ها از مقاومت در مقابل دشمن صهیونیستی و تشویق به عادی سازی روابط با آن از طریق القای این مفهوم است که اسرائیل قدرتی شکست ناپذیر و غیرقابل مقابله است.

حقیقت معامله قرن، باقی ماندن غزه و کرانه باختری به حال خود و ایجاد بندری برای غزه و حمایت مالی 25 میلیارد دلاری در طول مدت 10 سال است. همه این طرح تحت مدیریت سرمایه داران اسرائیلی و عربی انجام خواهد پذیرفت. در پی این طرح، در مقابل فروش صریح و آشکار مقدسات فلسطین و اینکه مقاومت سلاح خود را کنار گذارد و تسلیم بازرسی ها و بررسی های کامل اسرائیل شود، ایستگاه های تولید انرژی از جمله برق و گاز و غیره نیز برای فلسطینیان تاسیس می گردد.

آنچه امریکا و اسرائیل از مقاومت اسلامی فلسطین درخواست می کنند تا سلاح خود را کنار گذاشته و به مقابله با دشمن صهیونیستی نپردازد و به معامله شکست خورده قرن ورود یابد و تحت سیطره کامل اسرائیل قرار گیرد، بازهم ترس قاچاق کالاهایی که از نظر اسرائیل ممنوع است، توسط مقاومت فلسطین از بندر و فرودگاه و از طریق کالاهای وارداتی وجود دارد.

با این وجود، مردم فلسطین، حرکتهای سیاسی و گروه های مسلح معامله قرن را رد کرده و آن را به نوعی لطمه زدن و معترض شدن به خاک فلسطین از رود فرات تا دریای مدیترانه در تمام ابعاد طولی و عرضی به شمار می آورند. آنان فروش فلسطین در مقابل تعدادی درهم ناچیز و باز کردن فرودگاه و بندر، ان هم با شروط و مدیریتی اسرائیلی را رد می کنند.

اگر یکی از طرفهای این درگیری خارج از همایش است پس چرا باید اقدام به برگزاری آن کند؟ چرا قدس بدون اجازه صاحبان آن فروخته می شود و این حق مسلمانان است که در رابطه با قدس تعیین و تکلیف کنند. چه کسی به آمریکایی، بحرینی، سعودی، اماراتی و اردنی و دیگران اجازه داده است تا به وکالت از فلسطینی ها یکی از طرفین معامله قرن باشند؟

در پایان اینکه انچه با قدرت سلاح و بمباران و تخریب و کشتار توسط سلاح های اسرائیلی نتوانست گرفته شود، با کنفرانس ها و همایش هایی که آمریکا توسط عاملان خود در منطقه، جهت عادی سازی روابط اسرائیل و چپاول قدس با اموال کشورهای خلیج برای این غده سرطانی، گرفته نخواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن